Smrečkové výhonky

Prvý krát keď som dostala smrečkový sirup som mu veľmi nedôverovala. Samozrejme, že to bolo dosť dávno 🙂 už v minulom storočí. Opisovaný bol ako zázračný sirup, ktorý mi pomôže od veľkého kašľa a dokonca mi naštartuje imunitu. Nedôvera bola dosť výrazná. No, musím vám povedať, že kašeľ ktorý ma trápil niekoľko týždňov pomaly ustupoval. Žiadne antibiotiká, žiadne lekárenské sirupy od kašľa mi nepomáhali, ale smrečkový sirup, ÁNO. Od tej doby si smrečkový sirup robím sama každý rok. A nie len pre seba, ale aj pre okolie.

Začalo to pochybnosťou a dorástlo to do nekonečnej dôvery v tento „zázračný“ sirupček. Najskôr som na smrečkové výhonky chodila na sever do Nižných Malatínov alebo do Pribyliny a teraz na Králiky. Kde nie je nič len stromy, lúka plná kvetov (byliniek) a medvede 🙂 a je to vysoko.

Každý rok sa viac a viac ľudí na mňa obracia ohľadom smrečkového sirupu, ktorý obsahuje veľký podiel vitamínu C. Tento vitamín je štartovacím motorom práve pre imunitu. Najmä pre malé deti, ktoré v škôlke chytia hádam aj nemožné a sú choré každý druhý týždeň.

Pomáha pri silnom dráždivom kašli, uľaví, utlmí a hlavne dieťa či dospelý nebude mať problém zaspať pri takomto silnom kašli. Žiadne bolesti hrudníka od neutíchajúceho kašľa a bolesti hrdla a priedušiek až celých pľúc. Stačí naozaj 1 polievková lyžica sirupu, ktorý nezapijete vodou a po chvíľke naozaj kašeľ utíchne. Nehovorím, že na trvalo a hneď po 1 lyžičke, ale po určitej dobe užívania je kašeľ preč. Ale my sme sa ho naučili používať aj preventívne. Skutočne je to skvelá vec. Môžem sa vám pochváliť v našej rodine sme antibiotiká nebrali už niekoľko rokov a to je v tejto prechemizovanej dobe priam zázrak. Nemyslíte ?

Okrem toho si môžete zo smrečkových výhonkov urobiť aj éterický olej alebo tinktúru :

Éterický olej : v tomto prípade jeho použitie nie je len pri ochoreniach dýchacích ciest, ale aj pri presilených svaloch tzv. „svalovke“. Dosť dobre pomôže aj ľuďom, ktorý trpia reumou. A nesmiem zabudnúť ani na aromaterapiu, pretože tento olejček vám v aróma lampe spraví doma hotový ihličnatý les …to musíte vyskúšať 🙂

Tinktúra z výhonkov smrečka : toto je tiež bomba vec ! Pamätáte sa na alpu, ktorú vám dávali na kockový cukor ? Tak keď si urobíte tinktúru t.j. smrečky naložíte do 60% liehu a dáte do tmy na cca 2 týždne, zlejete a nalejete do fľaštičky a potom si polejete kocku cukru s touto tinktúrou zo smrečkov ….vrátite sa späť v čase 🙂 Ja som sa vrátila. Hneď mi to pripomenulo čas, keď mi starká pri kašli dávala kocku v niečom namočenú…stráááášne mi to chutilo a chutí do dnes 🙂

No, tento rok už nestíhate smrečkové výhonky…iba že by ste sa ich rozhodli zbierať niekde pod Tatrami. Tam sa smreky začínajú prebúdzať teraz. Boli sme tam minulý týždeň a určite by sa dalo niečo nazbierať…ak sa nebojíte medveďov 🙂

Ale nezabudnite na budúci rok si ísť nazbierať výhonky a využiť ich silu. Stojí to za to!

A ešte v prípade, že by ste mali záujem o tento skvelý smrečkový sirup, stačí napísať správu alebo zavolať na tel. číslo 0948 365958.

Sirup je tohto roku (presne 27.06.2016) nalievaný do fľaštičiek 125 ml, ktoré sú v cene 4,50€. Sirup po otvorení musíte držať v chladničke, nakoľko neobsahuje žiadne konzervanty.

Zo pár kúskov som urobila naviac, možno práve pre vás !

IMG_20160602_173918

0 komentárov k “Smrečkové výhonkyPridajte vlastný →

Pridaj komentár