Júl

Júl. Dnešný deň úplne vystihuje mesiac júl. Je horúci, slnečný, prázdninový, voňavý aj miestami oblačný s osviežujúcim dažďom. A hlavne pre nás, je dňom, kedy vám prinášame nový prehľad. Rovnako ako každý mesiac sa snažíme vyberať zaujímavé témy, tak ani júl nebude výnimkou 🙂

Keďže júl, je jeden z prázdninových mesiacov, musíme myslieť aj na deti. Budeme viac pripravovať dobroty, ktoré najviac ocenia práve decká. Už teraz nám na záhrade doziera egreš červený aj biely, maliny, ríbezle červené, čierne a aj biele. V južných oblastiach práve zahájili zber marhúľ, čo je skvelé ovocie a veľmi zdravé. Takže určite niečo vymyslíme, aby sme pre vás pripravili z ponúkaného ovocia skvelé a zdravé maškrty. Neviem, či zo všetkého ovocia stihneme niečo upiecť, preto sa môžeme pokúsiť aj o iné využitie ovocia z našich záhrad.

A z pomedzi liečiviek, si pre vás ako vždy Jarka pripravila aktuálny zoznam. Budeme si písať o Echinacei purpurovej, Divozeli veľkovetom, Vlčom maku, Čakanke obyčajnej, o Lalii a o burine zvanej Pýr plazivý. Nezabudneme aj na také liečivky ako je cesnak kuchynský a majorán záhradný, či saturejka záhradná. A stévia je tiež veľmi zaujímavá rastlina, najmä pre diabetes. Okrem toho si popíšeme využitie Ruže galskej. A vyzdvihneme jeden zo záhradných ovocných kríkov a to Ostružinu malinovú.

A musíme sa vám ospravedlniť, že sme nestihli dodržať plán na mesiac jún, hlavne čo sa týka reštaurovania starého nábytku. Budeme to musieť dohnať tento mesiac. Takže premena starej stoličky na novú ako aj úprava starého kufra vás bude čakať tento mesiac. A určite pre zmenu niečo pridáme, ale to si necháme ako prekvapenie 🙂

Máme pripravené knihy, ktoré nás inšpirovali k vytvoreniu blogu ale aj naše obľúbené časopisy.  Tešte sa na letné osviežujúce limonády s ingredienciami z našej záhrady  a tipy na piknik v prírode. Chceme vám ukázať našu cahlúpkovú kuchyňu, ktorú stále dotvárame. Mienime vám popísať ako si svojpomocne vytvoriť krásnu kuchyňu, kde využijete aj recykláciu a hlavne kutilstvo, tvorivosť a fantáziu.

Tak, ponuka je naozaj rozmanitá, chceme si to u vás trošku vyžehliť za minulý mesiac ! 🙂 Ale poznáte to, niekedy prosto nestíhate a všetko sa na vás nakopí a aj to hobby musí ísť bokom. My sa už tešíme a dúfame, že vás inšpirujeme, že si naše dobrôtky ukuchtíte, niečo sa naučíte a spríjemníte si letné dni našimi článkami.

Želáme krásny celý mesiac ! Jarka a Patrícia

0 komentárov k “JúlPridajte vlastný →

Pridaj komentár