Premena nevyužitého svietnika na etažér

V krabici pod posteľou už niekoľko rokov zapadali prachom dva alpakové svietniky. Jeden je po starej mame a jeden Jarka dostala do daru. Dlho sme rozmýšľali ako ich prerobiť aby sme ich znova mohli využívať. Nakoľko sme obe vášnivé zberateľky šálok, vymysleli sme šálkový etažér. Mali sme aj malého pomocníka, ktorí nám robil zvukovú kulisu a popri schnutí nás zabával. Postup zvládne každý a nemusí byť ani zdatný kutil. Ani časovo to nie je náročné a takýto stojan na dezerty, vyhotovíte do 1 hodiny.

DSC_0486

Budete potrebovať :

♥ svietnik
♥ šálky s podšálkami
♥ staré formičky na pečenie
♥ staré noviny
♥ taviaca pištol
♥ tyčinky do taviacej pištole

DSC_0465
Postup :

Všetky potrebné veci si dopredu nachystáme a nahrejeme si taviacu pištol. Mali by ste sa vopred rozhodnúť ako šálky poukladáte, ako sa vám to najviac pozdáva, pretože ak to zalepíte už s tým nepohnete.

Začíname s lepením vždy od najnižšieho bodu v tomto prípade od taniera. Je lepšie nanášať lepidlo na predmet, ktorý chceme prilepiť. Po každom lepení je nutné pár minút počkať aby lep poriadne zatuhol. Týmto spôsobom postupujeme, kým nenalepíme všetky podšálky so šálkami, v našom prípade aj staré formičky na pečenie.
Etažér môžete ozvláštniť tým, že ho nastriekame farbou v spreji určenou na porcelán.

dnesss
Ak by ste si náhodou nevedeli dať radu, napíšte nám radi vám poradíme. Pevne veríme, že vás inšpirujeme aj na iné premeny nevyužitých vecí, pri ktorých využijete fantáziu a kreativitu. Budú nielen ozdobou vašich príbytkov ale budú vás aj tešiť pri každom pohľade. Tak dúfame, že sa aj pochválite a pošlete nám fotky vašich výtvorov.
dnesss1 dnesss2 DSC_0506

0 komentárov k “Premena nevyužitého svietnika na etažérPridajte vlastný →

Pridaj komentár