Prírodné mydlá

Ručne vyrábané liečivé mydlá


Tieto liečivé, bylinkové a voňavé mydlá vyrába jedna skvelá a šikovná pani Katka priamo v srdci Liptova. Mydielka vyrába s kvalitných a poctivých surovín s veľkou zodpovednosťou a láskou.
Mydielka sú vyrábané procesom za studena, pri ktorom vznikajú mydlá veľmi nápomocné pri každodennom ošetrovaní a starostlivosti o pokožku.
Suroviny pre výrobu sú vyberané veľmi precízne, preto sú použité len vysoko kvalitné rastlinné oleje (za studena lisované tzv.panenské) a v mnohých prípadoch v BIO kvalite. Z mnohých druhov spomeniem najmä olivový, šípkový, kokosový, konopný…olej. Takisto aj použité maslá napríklad bambucké sú používané len nerafinované.
Okrem všetkých týchto úžasných surovín sú v mydielkach použité aj bylinkové výluhy či púdre (t.j. rozmixované bylinky na jemný prášok), ktoré mydlá posúvajú do pozície liečivých.
Mydlá nabité liečivou silou sú jemne parfumované kvalitnými esenciálnymi olejmi, tak aby dopĺňali ich dokonalosť. Použité farbivá sú čisto prírodného charakteru.
Mydlá sú jemné, voňavé a samozrejme liečivé.
Mydlo ako dokonalý prostriedok na ošetrovanie pleti alebo pokožky na celom tele. Liečia drobné nedostatky na pleti, ale aj problémovú pleť – akné, ekzém, začervenanie. Dokonale pôsobia na pokožku : regenerujú, stabilizujú pH pokožky, rozjasňujú, zjednocujú…

V ponuke sú zatiaľ 3 druhy mydiel:  Levanduľovo-sedmokráskové, Nechtíkové, Medovkové so spirulinou

Levanduľovo – sedmokráskové mydlo

Zloženie: púder z kvetov levandule a sedmokrásky, nimbový olej, levanduľový extrakt, levanduľový esenciálny olej.
Zmydlený olej: extra panenský olivový olej , kokosový olej, palmový olej, slnečnicový olej.
V tomto mydle je použitý púder levanduľových kvetov a sedmokrásky. Obe tieto bylinky sú veľmi nápomocné pri problémovej pleti.
Nimbový olej jemne ošetruje a čistí najmä problémovú pleť s prejavmi akné, ktorú zvláčňuje a vyživuje. Vylepšuje jej štruktúru a chráni.
Mydlo sa za pomoci týchto byliniek stáva antibakteriálnym, určeným na každodenné čistenie pleti. Pomôže eliminovať začervenanie, pri ekzémoch a akné.
Každodenné používanie mydla spolu s levanduľovým olejom a výživným krémom si zabezpečíte celodennú starostlivosť o svoju pleť.

Medovkové so spirulinou

Zloženie: extra virgin olivový olej, spirulina, esenciálny olej citrónová tráva a eukalyptus.
Zmydlený olej: extra panenský olivový olej , kokosový olej, palmový olej, slnečnicový olej.
Olivový olej – Hydratuje aknóznu pokožku a bojuje proti baktériám.
V prípade, že trpíte sklonom k akné, mydlo vyrobené z olivového oleja by vám mohlo pomôcť zmierniť jeho príznaky a to vďaka jeho schopnosti ničiť baktérie, ktoré akné spôsobujú. Olivový olej je tiež známy tým, že vyživuje a hydratuje pokožku. Vhodný aj na intímnu hygienu.
Spirulina je vďaka vysokému obsahu antioxidantov pokožku chráni pred voľnými radikálmi a pôsobí tak na ňu omladzujúco. Spirulina ďalej podľa výskumov zvyšuje produkciu kolagénu, čo znamená pevnejšiu a vypnutejšiu pokožku. Okrem voľných radikálov dokáže spirulina chrániť pokožku pred toxínmi a tiež infekciami.

Nechtíkovo – ovsené mydlo

Zloženie: púder z okvetných lístkov nechtíka a ovsených vločiek, kurkuma, tekvicový olej, esenciálny olej magnólia.
Zmydlený olej: extra panenský olivový olej , kokosový olej, palmový olej, slnečnicový olej.
Nechtík má hlavné využitie v liečbe a ošetrovaní kožných chorôb. Nechtík je protizápalový, hojivý.
Ovsené vločky sú predurčené na ošetrovanie. Pomáhajú perfektne čistiť, regenerovať a zároveň vyživiť a rozjasniť pokožku.
Tekvicový olej – napomáha k zvláčneniu pokožky. Hydratuje, napomáha k pružnosti a pomáha eliminovať ekzém.
Toto mydlo je preto predurčené na každodenné použitie na čistenie pleti a ošetrovanie pokožky celého tela.

Mydielka  nájdete aj na FB @Alchemylka v albumoch, Instagrame.
V ponuke sú aj kozmetické balíčky, v ktorých nájdete skvelé bylinkové výrobky na každodennú starostlivosť o pleť a pokožku celého tela.
Váha mydielok je  100g      Cena: 5,00€

Pokiaľ by mali záujem o mydielka, stačí napísať správu na FB @Alchemylka alebo na e-mail: jarka.alchemylka @gmail.com

0 komentárov k “Prírodné mydláPridajte vlastný →

Pridaj komentár