Bylinkové sirupy

Bylinkové sirupy od Alchemylky sa vyrábajú pasterizáciou, čo je veľmi šetrný spôsob spracovávania bylín. Liečivá sila obsiahnutá v bylinách sa týmto spôsobom zachováva v bylinkových sirupoch.

V ponuke sú rôzne druhy, ktoré sú zamerané na rôzne choroby. Môžete ich užívať ako medicínu, ale aj ako zdravé sladidlo pre deti či dospelých.

BYLINKOVÉ sirupy :

Bazový kvet – chrípka, prechladnutie, teplota
Zloženie: kvet bazy čiernej, bio citrón, voda, kr.cukor, kyselina citrónová
Baza ako taká je veľmi nápomocná v chrípkovom období, pomáha znižovať teplotu, podporuje potenie a má močopudné účinky. Baza je skvelá hlavne pre deti pri liečbe chrípkových ochorení – uľahčuje priebeh liečby a zmierňuje detičkám teploty. Okrem toho podporuje tvorbu mlieka dojčiacim matkám. Tak isto plody bazy sú nápomocné pri bolestiach trojklaného nervu kde sa využívajú ich analgetické účinky. Utlmuje bolesti svalstva a sprevádzané pri degeneratívnych kĺbových ochoreniach.
Tento bazový sirup je skvelý ako sirup do vody, čím vám vznikne chutný nápoj v letnom období alebo do čajíka na popíjanie počas celého roka, ale najmä v spomínanom chrípkovom období.
Objem : 330 ml Cena : 3,50 €

Dúškový so slezom – odhlienenie, boľavé hrdlo a pridušky

Zloženie : kvitnúca vňať materinej dúšky, kvety slezu, voda, bio citrón, cukor, kyselina citrónová.
Použitie : skvelý sirup pri zahlienení, po chorobe horných dýchacích ciest. Rozpúšťa hlieny a pomáha s vykašliavaním. Stačí 1 PL niekoľkokrát v priebehu dňa. Tak isto pomáha aj pri kašli, ktorý je sprievodným javom pri prieduškových ochoreniach. Tento sirup je chuťou veľmi lahodný, na čom má zásluhu najmä materina dúška. Preto sa nevylučuje konzumácia v podobe nápojov ako pitný režim počas horúcich letných dní. A kľudne si ho môžete pridať ako sladidlo do čajov či miešaných nápojov.
Popis byliniek nachádzajúcich sa v sirupe :
Materina dúška – obsahuje Tymol a to je silica, ktorá je netoxická, antibakteriálna. Pomáha rozpúšťať hlieny v horných dýchacích cestách, pomáha k lepšiemu dýchaniu a utišuje silný kašeľ. Okrem toho tak isto ako mäta pôsobí na žalúdočné šťavy čím napomáha k lepšiemu metabolizmu.
Slez – sliz obsiahnutý v tejto bylinke je veľký ochranca sliznice hrdla. Povlak, ktorým prekrýva sliznicu tak chráni pred opätovným dráždením, a zhoršovaním zápalového procesu hltana, horných dýchacích ciest, ale aj celej ústnej dutiny .
Objem : 330 ml Cena : 3,50 €

Medovkový s pomarančom – ukľudnenie, spánok, nervozita, stres

Zloženie: nekvitnúca vňať medovky, bio citrón, voda, cukor, kyselina citrónová
Medovka – „Bylinka na dobrý a pokojný spánok“
Vhodná pri dráždivom kašli a je účinná pri liečbe čierneho kašľa. Upokojuje búšenie srdca a dýchavičnosť. Ukľudňuje organizmus pred spaním a vylepšuje kvalitu spánku nie len detí , ale aj dospelých.
Sirup si môžete užívať po lyžičkách pri záchvatoch kašľa či nespavosti alebo aj pridať do čaju ako vylepšenie chuti. No, môžete si ho naliať na dno pohára, pridať kocky ľadu, doplniť minerálkou (alebo obyčajnou studenou vodou) a ochutiť pár kvapkami citrónu alebo plátkom limetky a miešaný nápoj je na svete. Medovkový sirup – Skvelý ako letný nápoj. Určite vyskúšajte !
Objem: 330 ml                Cena: 3,50€

Pamajoránový so zázvorom – nervozita, kašeľ, stres, ukľudnenie
Zloženie : vňať pamajoránu, vňať medovky, cukor, bio citrón, kyselina citrónová, voda, zázvor.
Popis byliniek :
Pamajorán – blahodárne a účinne pôsobí na nervový systém. Povzbudzuje, robí dobrú náladu. Sú potvrdené aj jeho dezinfekčné účinky a to najmä v spojení so zázvorom. Nesmieme zabudnúť aj na žalúdok, ktorý ukľudňuje, pomáha proti kŕčom a upravuje stolicu. Okrem toho je nápomocný pri miernení silného kašľa a to nie len u detí. Silice obsiahnuté v pamajoráne pomáhajú odhlieňovať horné dýchacie cesty a dezinfikovať ich. Tlmí bolesti počas menštruácie a celého podbruška. Podnecuje chuť do jedla.
Medovka – „Bylinka na dobrý a pokojný spánok“
Vhodná pri dráždivom kašli a je účinná pri liečbe čierneho kašľa. Upokojuje búšenie srdca a dýchavičnosť. Ukľudňuje organizmus pred spaním a vylepšuje kvalitu spánku nie len detí , ale aj dospelých.
Použitie : Sirup sa hodí ako aj do minerálnej vody ako osviežujúci nápoj alebo do čaju ako liek či zdravšie sladidlo. Môžete ho však užívať aj po lyžičkách pri hore popísaných problémoch ako medicínku.
Objem : 330 ml          Cena : 3,50 €

Pohoda a spánok – ukľudnenie, spánok, nervozita

Zloženie : vňať medovky a ľubovníka, pamajoránu, kvet levandule a harmančeka, cukor,bio citrón, kyselina citrónová, voda.
Použitie : sirup veľmi účinný pri nervozite a nespavosti. Kombinácia vybraných bylín zaručuje pôsobenie na nervový systém. Pomáha ukľudniť organizmus pri rôznych stresových situáciách, odbúravať každodenný stres. Účinná pomoc pri zaspávaní a napomáha k pohodovému spánku, čím si zabezpečíte, že si organizmus počas spánku dobre oddýchne.
Popis byliniek :
Medovka – „Bylinka na dobrý a pokojný spánok“
Vhodná pri dráždivom kašli a je účinná pri liečbe čierneho kašľa. Upokojuje búšenie srdca a dýchavičnosť. Ukľudňuje organizmus pred spaním a vylepšuje kvalitu spánku nie len detí , ale aj dospelých.
Pamajorán – blahodárne a účinne pôsobí na nervový systém. Povzbudzuje, robí dobrú náladu a to najmä v spojení s pomarančom. Sú potvrdené aj jeho dezinfekčné účinky. Nesmieme zabudnúť aj na žalúdok, ktorý ukľudňuje, pomáha proti kŕčom a upravuje stolicu. Okrem toho je nápomocný pri miernení silného kašľa a to nie len u detí. Silice obsiahnuté v pamajoráne pomáhajú odhlieňovať horné dýchacie cesty a dezinfikovať ich. Tlmí bolesti počas menštruácie a celého podbruška. Podnecuje chuť do jedla.
Levanduľa : má upokojujúci účinok, využitie pri úzkosti, napätí a nervozite.
Harmanček : Ukľudňuje organizmus pred spaním a vylepšuje kvalitu spánku nie len detí , ale aj dospelých.
Ľubovník : Blahodárne a účinne pôsobí na nervový systém, ukľudnuje, , je skvelý pri úzkosti, napätí a nervozite.
Objem : 330 ml             Cena : 3,50€

Priedušky a kašeľ – silný prieduškový kašeľ, chrípka, nádcha, priedušky

Zloženie : vňať šalvie, pamajoránu, mäty, repíka, voda, bio citrón, cukor, kyselina citrónová
Použitie : sirup je určený pri chorobách horných dýchacích ciest a prejavom kašľa. Sirup sa hodí ako aj do minerálnej vody či vody z vodovodu spojením vám vznikne osviežujúci nápoj. Vhodný aj do čaju ako liek či zdravšie sladidlo. Môžete ho však užívať aj po lyžičkách pri hore popísaných problémoch podľa potreby ako medicínku.
Popis byliniek nachádzajúcich sa v sirupe :
Šalvia – je protizápalová, antibateriálna, antimykotická – skvelá pri zápalových procesoch hrdla.
Pamajorán – blahodárne a účinne pôsobí na nervový systém, teda je nápomocný pri tlmení silného kašľa a to nie len u detí. Silice obsiahnuté v pamajoráne pomáhajú odhlieňovať horné dýchacie cesty a dezinfikovať ich.
Repík – má dezinfekčné a protizápalové účinky – najlepšia bylinka na zápalové procesy prebiehajúce v tele človeka.
Mäta – Má priaznivé účinky na nervovú sústavu, pretože silice potláčajú citlivosť nervových zakončení a miernia bolesť. Mäta uvoľňuje kŕče a má protizápalové účinky. Je veľký pomocník na choroby spojené s prieduškami.
Objem : 330 ml              Cena : 3,50 €

Šalviový s tymiánom – boľavé hrdlo, zápal mandlí, priedušky

Zloženie: vňať šalvie lekárskej, kvitnúca vňať tymiánová, bio citrón, voda, kr.cukor, trstinový cukor, kyselina citrónová
Šalvia – je protizápalová, antibateriálna, antimykotická – skvelá pri zápalových procesoch hrdla.
Tymian – obsahuje Tymol a to je silica, ktorá je netoxická, antiseptická. Pomáha rozpúšťať hlieny v horných dýchacích cestách, pomáha k lepšiemu dýchaniu a utišuje silný kašeľ.
Sirup je určený pri nádche, či prechladnutí. Sirup sa hodí ako aj do minerálnej vody či vody z vodovodu spojením vám vznikne osviežujúci nápoj alebo aj do čaju ako liek či zdravšie sladidlo. Môžete ho však užívať aj po lyžičkách pri hore popísaných problémoch podľa potreby ako medicínu alebo ako prevenciu.
Objem : 330 ml          Cena : 3,50 €

 

Okrem sirupov vyrábame aj bylinkové liečivé mastičky, olejčeky, tinktúry a organické lekváre ( ponuku nájdete tu v samostatných článkoch alebo na FB https://www.facebook.com/alchemylka a Instagrame https://www.instagram.com/alchemylka/  ?

Posielame aj poštou (poštovné podľa taríf a hmotnosti balíka) po prevode platby na účet.

V prípade záujmu píšte prosím správu na FB @alchemylka alebo e-mail: jarka.alchemylka@gmail.com

 

 

 

 

 

 

0 komentárov k “Bylinkové sirupyPridajte vlastný →

Pridaj komentár