O nás

O nás

Čo znamená alchemylka ?

Dve ženy, matka a dcéra, tie ktoré kúpa chalupy pred siedmimi rokmi úplne zmenila. Vždy zasnená, dlhovlasá Patrícia, ktorá má plnú hlavu nápadov. Jarka, energická a cieľavedomá zástankyňa naturálneho života s vráskami od smiechu. Obe milujeme prírodu, starožitnosti, bylinky, pečenie, umenie, vidiecky život a našu chalupu. Chceme obnoviť tradície a vrátiť sa ku klasickému pestovaniu. Nepoužívame chemické prostriedky, pestujeme a vyrábame si všetko samy. Podporujeme ľudí, projekty, podujatia, ktoré chcú nielen spestriť život ale aj prinavrátiť jednoduchosť a krásu do života.

Kto sme ?

Jarka

Bylinkárka, vášnivá zberateľka starých vecí, milovníčka ručných prác a cukrárka, ktorá svoje sladké znalosti predala dcére. Miluje pohľad na obrovskú záhradu, tulipány, vôňu čerstvých byliniek a únavu po celom dni, ktorý naplno využila. Jej snom je odísť z mesta a žiť na chalupe. Je chodiacou encyklopédiou o bylinkách a ich liečivých schopnostiach. Srší láskou a chuťou do života. Preferuje jednoduchosť v móde, varení a celkovo v žití. jej život je rodina.

Alchemylka je proste  tá najlepšia forma ako predať  svoje skúsenosti  iným a pomôcť vytvoriť krajší život. Keď mám pocit, že mi exploduje hlava, vezmem do ruky pletenie, knihu a skvelý čaj a hneď mi  je lepšie.

Patrícia

Vyštudovaná reštaurátorka kníh, tvorivá duša, neposedná a ukecaná milovníčka histórie a umenia. Obklopuje sa knihami a farebnými vecami. Denne sleduje blogy, zaujímavých ľudí a účty na pintereste, plánuje, čo všetko vytvorí a čo všetko vyskúša.  Teraz má konečne tú správnu motiváciu. Miluje jedlo , handmade darčeky, pásiky, temperamentné krajiny, fotenie a ranné slnko v kuchyni.

Na alchemylke ma preto baví ten proces tvorenia, kedy môžeme ukázať, čo všetko sme vytvorili. Keď si konečne po celom dni nájdem čas pre seba a hlavne na pečenie, je to pre mňa najväčší relax.

Kontakt : 

alchemylka@alchemylka.sk

Nájdete nás na : 

https://www.facebook.com/alchemylka/

https://www.instagram.com/alchemylka/